مطالب اينترنتي مطالب اينترنتي .

مطالب اينترنتي

بررسي كامل سه گوشي ساده شركت تكنو T465، T312 و T473

در اين مقاله قصد داريم، امكانات و ويژگي هاي سه گوشي موبايل كلاسيك و غير هوشمند از برند شركت تكنو را مورد بررسي قرار دهيم. سه گوشي T465، T312 و T473 كه هر سه گوشي موبايل در ايران بسيار جا افتاده و مورد استقبال قرار گرفته اند.

بررسي گوشي موبايل T312

گوشي موبايل تكنو T312 دو سيم‌كارت (Tecno T312 Dual SIM) يك گوشي ساده و پايين رده با قيمت بسيار ارزان است. ليكن با اين وجود اين محصول يك سر و گردن بالاتر از رقباي همرده خود قرار مي گيرد و در بازار نيز سهم نسبتا بيشتري را در ميان هم رده هاي خود تسخير كرده است. يكي از ويژگي هاي اين محصول كه سبب مي شود ارزش خريد آن به صورت چشمگيري افزايش يابد ، برخورداري آن از بسياري از ويژگي هاي گوشي هاي هوشمند است كه آن را تبديل به يك گوشي نيمه هوشمند مي كند.

متاسفانه برخي مشخصات كليدي اسمارت فون ها نظير اتصال WiFi از اين گوشي جا افتاده است كه اگر اين موارد نيز ارائه مي گرديد مي شد ادعا كرد كه گوشي T312 واقعا يك شاهكار در ميان تمامي پايين رده هاي بازار به حساب مي آمد. در رابطه با ويژگي هاي نمايشي اين گوشي نيز بايد بدانيد كه نمايشگر گوشي ۱٫۷اينچي T312 از نوع LCD بوده و به شما امكان مشاهده منو ها به صورت رنگي را مي دهد. گفتني است كه در ساخت اين نمايشگر از فناوري TFT استفاده گرديده و با توجه به ابعادي كه دارد از تراكم پيكسلي ۱۲۱ پيكسل بر هر اينچ بهره مي جويد كه در نوع اين گوشي كيفيتي بسيار مناسب است. همچنين اين پنل قابليت نمايش ۲۵۶ هزار رنگ با كيفيتي بسيار خوب را دارد.

شركت تكنو در اين محصول تراشه‌ي MT6261D را به خدمت گرفته است كه ۴ مگابايت رم، آن را در پردازش اطلاعات همراهي مي‌كند. حافظه‌ي داخلي گوشي T312 چهار مگابايت است؛ بنابراين نمي‌تواند فضاي زيادي را براي ذخيره‌سازي حجم بالايي از اطلاعات در اختيار كاربران بگذارد.

اگرچه وجود دوربين در محصولات پايين‌ رده مزيت محسوب مي‌شود، اما دوربين گوشي T312 كيفيت بالايي نداشته و صرفا براي ثبت تصاوير با كيفيتي پايين در برخي شرايط خاص مناسب است. دوربين اصلي اين محصول سنسوري با رزولوشن VGA داشته كه با استفاده از آن مي توان به عكاسي و فيلم‌برداري پرداخت.

به‌ طوركلي اين مدل از گوشي‌هاي موبايل تكنو را مي‌توان مناسب افرادي دانست كه نمي‌خواهند هزينه‌ي زيادي بابت تلفن همراه خود صرف كنند و از طرفي ديگر، مي‌خواهند تلفن همراهشان از تعدادي از ويژگي‌هاي اسمارت‌فون‌ها پشتيباني كنند. بدنه‌ي پلاستيكي گوشي T312 ضخامتي ۱۴٫۴۵ميلي‌متري دارد و طول و عرض آن به ترتيب به ۱۰۹٫۷ و ۴۷٫۹ ميلي‌متر مي‌رسد. در پايان بايد اشاره كنيم كه در طراحي اين محصول دو شيار براي قرار دادن دو سيم‌كارت در سايز اصلي در نظر گرفته شده است كه به شما امكان مي دهد همزمان از سيم كارت هاي خود استفاده كرده و به مديريت تماس هاي خود بپردازيد.

بررسي گوشي موبايل T473

آيا از علاقه مندان به گوشي هاي كلاسيك دكمه دار هستيد؟ آيا كار شما به گونه اي است كه اقتضاي آن استفاده از گوشي هاي ساده است ؟ آيا تنها مي خواهيد كه از گوشي براي رفع نياز هاي ساده خود استفاده كرده و نمي خواهيد هزينه هاي گزافي را براي تهيه آن بپردازيد ؟ گوشي موبايل تكنو T473 دو سيم‌كارت (Tecno T473 Dual SIM) محصولي ساده و ارزان قيمت است كه در رسته ي گوشي هاي پايين رده كلاسيك قرار دارد؛ اما بنابر كيفيت و امكاناتي كه ارائه مي دهد يك پله بالاتر و فراتر از ساير رقيبان خود ايستاده است.

اين محصول تعداد زيادي از ويژگي‌هاي تلفن‌هاي هوشمند را در اختيار دارد و در مقابل، برخي مشخصات كليدي اسمارت‌ فون‌ها نظير اتصال WiFi در اين گوشي به كار گرفته نشده است؛ از اين‌ رو مي‌توان لقب تلفن نيمه‌ هوشمند را به اين محصول داد.

نمايشگر گوشي ۲٫۸اينچي T473 از نوع LCD بوده و در ساخت آن از فناوري TFT استفاده شده است. اين نمايشگر با توجه به ابعادش، تراكم پيكسلي ۱۴۳ پيكسل بر هر اينچ را به تصوير مي‌كشد و قابليت نمايش ۲۵۶هزار رنگ را دارد. شركت تكنو در اين محصول تراشه‌ي MT6260A را به خدمت گرفته است كه ۸ مگابايت رم، آن را در پردازش اطلاعات همراهي مي‌كند.

حافظه‌ي داخلي گوشي T473 ميزان ۱۶ مگابايت است؛ بنابراين نمي‌تواند فضاي زيادي را براي ذخيره‌ سازي حجم بالايي از اطلاعات در اختيار كاربران بگذارد. اما با استفاده از كارت حافظه‌ي جانبي تا ۶۴ گيگابايت مي‌توانيد اين ميزان را افزايش دهيد.

اگرچه وجود دوربين در محصولات پايين‌ رده مزيت محسوب مي‌شود، دوربين گوشي T473 كيفيت خوبي ندارد. دوربين اصلي اين محصول سنسوري با رزولوشن VGA دارد كه مجهز به فلش هم هست و مي‌توانيد با استفاده از آن به عكاسي و فيلم‌ برداري بپردازيد. دوربين سلفي هم فلش دارد و البته كه عكس‌هاي بسيار معمولي‌اي مي‌گيرد.

به‌طوركلي اين مدل گوشي‌ هاي موبايل تكنو را مي‌توان مناسب افرادي دانست كه نمي‌خواهند بابت تلفن همراه خود هزينه‌ي زيادي صرف كنند و از طرف ديگر، مي‌خواهند تلفن همراهشان تعدادي از ويژگي‌هاي اسمارت‌فون‌ها را پشتيباني كند.

بررسي گوشي موبايل T465

گوشي موبايل تكنو T465 دو سيم‌كارت (Tecno T465 Dual SIM) محصولي ساده و ارزان‌ قيمت است كه در رسته‌ي گوشي‌هاي پايين‌ رده قرار دارد؛ اما اين گوشي يك پله بالاتر و فراتر از ساير رقيبان خود ايستاده است. اين محصول تعداد زيادي از ويژگي‌هاي تلفن‌هاي هوشمند را در اختيار دارد و درمقابل، برخي مشخصات كليدي اسمارت‌فون‌ها نظير اتصال WiFi از اين گوشي جا افتاده است؛ ازاين‌رو مي‌توان لقب تلفن نيمه‌ هوشمند را به اين محصول داد.

نمايشگر ۲٫۴اينچي T465 از نوع LCD بوده و در ساخت آن از فناوري TFT استفاده شده است. اين نمايشگر با توجه به ابعادش، تراكم پيكسلي ۱۶۷ پيكسل بر هر اينچ را به تصوير مي‌كشد و قابليت نمايش ۲۵۶هزار رنگ را دارد.

شركت تكنو در گوشي T465 تراشه‌ي MT6260A را به خدمت گرفته است كه ۸ مگابايت رم، آن را در پردازش اطلاعات همراهي مي‌كند. حافظه‌ي داخلي گوشي T465 هشت مگابايت است؛ بنابراين نمي‌تواند فضاي زيادي را براي ذخيره‌سازي حجم بالايي از اطلاعات در اختيار كاربران بگذارد. اگرچه وجود دوربين در محصولات پايين‌رده مزيت محسوب مي‌شود، دوربين گوشي T465 كيفيت خوبي ندارد. دوربين اصلي اين محصول سنسوري با رزولوشن VGA دارد كه مي‌توانيد با استفاده از آن به عكاسي و فيلم‌برداري بپردازيد.

به‌طوركلي اين مدل گوشي‌ هاي موبايل تكنو را مي‌توان مناسب افرادي دانست كه نمي‌خواهند بابت تلفن همراه خود هزينه‌ي زيادي صرف كنند و از طرف ديگر، مي‌خواهند تلفن همراهشان تعدادي از ويژگي‌هاي اسمارت‌فون‌ها را پشتيباني كند. اين محصول در رنگ‌هاي متنوع به بازار عرضه شده است كه از آن جمله مي توان به رنگ مشكي (خاكستري بسيار تيره)، خاكستري روشن و آبي اشاره كرد.


برچسب: گوشي T465، گوشي T473، گوشي T312، تكنو،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۸:۳۴ توسط:تك ديزاين موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :